Zdící a spárovací malta - Jak na to? Za kolik?

Založit novou diskusi
Hlavní strana diskuse
Uživatel

David Kundrt

Stavím zděný plot svépomocí podle návodu z internetu. Objednal jsem si zdící kameny Crash Block od Presbeton a vše chápu, už jsem si i nechal doporučit ztracené bednění, abych nemusel stavit dřevěná. Akorát jsem narazil v rozpočtu na 3x pytel zdící a spárovací malty. Máte někdo tip na to, kterou koupit a jak s ní ideálně pracovat? Mám zkušenosti se zdící maltou, spárovací má stejné vlastnosti? Bohužel i když jsem hledal, tak na internetu o to nic není. Pouze nabídky zdící a spárovací malty v obchodech, ale žádný další popis.

Uživatel

Stanislav Zátopek

Myslím, že děláte z komára velblouda. neviděl jsem ten váš návod na stavbu plotu, ale ani se moc nedivím, že to není moc dále rozvedeno. Tady na dalších vlastnostech a parametrech až tak nezáleží. Běžně se dá bavit o zrnitosti v mm apod., ale to vůbec neřešte. V případě vašeho použití na tom nesejde. Kupte například zdící a spárovací maltu Cemix na lícové zdivo. Spotřeba záleží na výšce a šířce plotu, ale odhaduji cca 1 pytel na 5 metrů délky.

Uživatel

Roman Petelík

Dobrý den, rozhodně se podívejte na Maxit, používal jsem ho minulé léto a mám s tím dobrou zkušenost. Mají v nabídce Maxit 980, Maxit 980 KS a Maxit 980 VS. Všechny 3 jsou zdící malty v šedé barvě, ale lze sehnat i barevné. Pevnost v tlaku 5 MPa, naprosto předimenzované. A liší se jenom podle savosti materiálů. 980 použijete na velmi savé materiály, 980 KS na průměrně savé a 980VS ne nesavé zdivo. Jak to spojujete k sobě? Používáte nějaké lepidlo?

Uživatel

Josef Albrecht

Je to úplně jedno, třeba my jsme ve sklepě použili Klinker, zrnitost 0 - 2 mm, z vápenného hydrátu, portlandského cementu, vápenné drťi, má pevnost v tlaku: 10,0 MPa (ale prodává se i 15,0 MPa). Pokud si dobře vzpomínám, tak spotřeba byla okolo 20 - 25 litrů na 40 Kg balení. Josef Albrecht

Uživatel

Miroslav Cypra

My jsme taky použili maltu od Klinker, protože jsme ji potřebovali barevně modifikovat. Pro zdění a spárování klasických cihel a i dalšímu spárování bych vám doporučil i KM Beta Profimix.

Uživatel

Josef Válek

Každý dneska všechno staví z pytlů, to si už ani neumíte v dnešní době umíchat normální maltu? To vám všechno musí připravit v továrně a vy umíte maximálně přidat vodu? Za našich dob přivezli tatrovku štěrku, tatrovku písku, tatrovku cementu a cihly. A o zbytek jsme se už postarali sami a nepotřebovali jsme žádné moderní výmysly.

Uživatel

Jan Srnec

Při používání zdících a spárovacích malt z pytlů odpadá časově náročné míchání přímo na stavbě. A dnes je dražší práce než materiál. Taky lze provádět zdění a spárování současně, tímto odpadá spárování, vše je jednodušší a levnější. Pokud máte savé cihly (někdy ano), tak odpadá jejich namáčení, balená malta v pytlích má totiž schopnost vázat vodu podle nasákavosti cihel. Takto vyplněné spáry taky zamezují tvorbě dutin a prázdných míst - při vystavení povětrnostním podmínkám malta degraduje. Stejně tak se netvoří mezeru ve spojích s cihlami. Ani nemluvím o tom, že tyto dodávané spárovací a zdící malty jsou mnohonásobně kvalitnější a homogenní.

Uživatel

Miloslav Kolařík

Je naprosto jedno co vyberete, cenově v tom rozdíl není. Podívejte se na srovnání nějakých 25 Kg pytlů. den Braven - 135,00 Kč vč. DHP. Cemix - 142,00 Kč vč. DPH. KMB Profimix - 102,00 Kč vč. DPH. Salith - 100,00 Kč vč. DPH. Profi Klinker 159,00 Kč vč. DPH. Salith ZT - 104,00 Kč vč. DPH.

Uživatel

Alois Zámečník

Jak na to? Vápencové cihly zbavte nečistot, prachu atd. Namíchejte si zdící maltu z pytle, záleží především na klimatických podmínkách. Ale běžně se volí rozmezí 0,15 až 0,17 litru na 1 Kg suché směsi. Spára by měla mít tloušťku mezi 5 až 15 mm. V případě, že je spára tvořená kulatinou při zdění, tak na kraje přiložte kulatinu, ta bude tvořit pohledovou spáru. Mezi kulatinu a přebytek budete maltu vkládat lžící, ale nesmí přetékat přes cihlu. Počkejte než zatuhne, následně kulatinu odstraňte. Pokud budou nedostatky, tak je ještě můžete následně upravit. Spára lze taky udělat dodatečným spárováním. Po vyzdění zdiva počkáte asi 1 hodinu a pomocí spárovačky (spárovací lžíce) můžete utvářet spáru. Dobrou zkušenost mám s KVK renovační vápennou zdicí a spárovací maltou, což je česká značka od českého výrobce. Kvalita!

Uživatel

David Kundrt

Chci se ještě zeptat. Vykopal jsem základy malým bagrem a udělal základovou betonovou desku. Vše zatím v pořádku. Na povrch jsem použil penetrační nátěr podle doporučení a natíral jsem tři vrstvy. Nyní se chystám na to nalepit lepenku, ale vůbec mi to nejde. Zkoušel jsem to sám, ale vůbec mi to nedrží, resp. to lze snadno strhnout. A nebo se mi to rozteče až moc. Existuje tady nějaká rada nebo lepší postup?

Uživatel

Anonymní

Běžte do stavebnin a nechejte si doporučit od někoho zkušenějšího. Já to tak dělám vždycky i když tomu rozumím. Někdy se člověk dozví zajímavé tipy.

Uživatel

Miloslav Kolařík

Tak základ je, že to musíte dělat minimálně ve dvou lidech. Některé práce (jako například lepení lepenky) sám nezvládnete. zavolejte si manželku nebo někoho jiného ať vám to drží a ty to nahřívejte těsně před dosednutím na povrch. Musíte nejdříve chytnout rytmus a naučit se časové rozestupy, ale pak to jde samo.

Uživatel

Ladislav Pavel

Cemix 311 25 Kg - Malta pro zdění a i současné spárování lícového zdiva. Všechno zvládnete v jedné pracovní operaci a nemusíte se k tomu vracet. I když je dražší, tak jsem s ní měl vždy jen ty nejlepší zkušenosti. Doporučuji oproti návodu dát o trochu víc vody, protože rychleji tvrdne a práce s ní pak už není tak snadná.

Uživatel

Vladimír Mich

Dobrý den, momentálně se peru s výběrem správné cementové malty. Na zdění jsme měli nakoupené směsi v pytlích od výrobce Cemix. Momentálně se ale chystáme pokládat stropní nosníky a tam logicky musí být odolnější malta, protože budou více zatíženy. Ale a%t hledám jak chci, tak se mi nedaří najít žádná informace o tom, jak jsou tyto malty rozděleny nebo jak jsou označovány. Pokud bych chtěl opět koupit od Cemix předmíchanou směs, jakou bych měl vybrat? Měl někdo stejný problém a jak ho vyřešil? našel jsem spousty návodů, jak si ji umíchat sám a mnoho informací o poměrech, já bych ale dal přednost tomu, kdyby jsme ji mohli koupit již hotovou. Děkuji za každý postřeh.

Reagovat na toto téma

Jméno
Text
Napište číslicí "třicet jedna":
Stavební Míchačky - www.StavebniMichacky.cz
2009 - 2024