Před vjezdem do garáže mám betonový povrch, který navazuje na zámkovou dlažbu. Chtěl bych tento beton natřít venkovní barvou. Máte nějaké rady a typy, kterou barvu koupit? Sice nehledám úplně nejlevnější řešení, ale nechci za barvu dát tři moje výplaty. Díky, Jirka
Konkrétní barvu ti poradí jiní. Já k tomu jak ušetřit. Jako první vrstvu nepoužívej samotnou barvu, ale nějaký penetrační nátěr. Barva je drahá a beton strašně moc saje. Každý výrobce má v nabídce i penetrační nátěry a v případě nouze můžeš rozředit i samotnou barvu. Ta výsledná pak bude i daleko lépe držet a především ji tolik nespotřebuješ. Jinak já když natírám, tak kupuji úplně ty nejlevnější válečky (cca 20 Kč) a po použití je vyhazuji. Někteří si kupují profesionální za několik stovek korun a po každém natírání je čistí ředidlem, za které dají několik dalších desítek korun. A stejně ho nikdy nevyčistí. Kup ten nejlevnější, barvu nečisti, rovnou váleček vyhoď.
Vnitřek betonové podlahy garáže mám natřený epoxidovou barvou od výrobce Detecha - Epoxyban. Je odolná i proti chemikáliím a i extrémním podmínkám. Což rozhodně budeš potřebovat, jestli tam budeš parkovat auto. Jedná se o dvousložkovou barvu, návod najdeš na plechovce. Na moji garáž jsem potřeboval 10 Kg, takže dvě balení po 5 Kg. Pokud si dobře pamatuji, tak to bylo na obalu 1 kg na 3 m2. Tuto barvu můžeš použít i na venkovní prostory.
Jak starý je ten beton? U epoxidových barev potřebuješ počkat cca 5 měsíců než vyzraje. Pokud je úplně nový, tak doporučuji Eternal Komfort, ten lze aplikovat i na nevyzrálý povrch. Nejde ani tak o barvu na beton jako spíš penetrační nátěr. Výborná ochrana za nižší cenu, která ti ušetří spoustu starostí se sanací. Pokud je ten beton starší, tak mám dobrou zkušenost s epoxidovou barvou Betoňák. Natírali jsme s tím u nás sklad, kde projíždí každý den nákladní auta, na zem padají palety a zatím se velmi dobře drží. Cena by měla být někde okolo 1500 Kč za 10 Kg balení. Vhodná jak vnitřní tak i venkovní.
Jako první vrstvu nepoužívej samotnou barvu. Ty jsou šíleně drahé, zvlášť dvousložkové epoxidové. Jako první vrstvu si kup ten nejlevnější penetrační nátěr, který zabrání vsakování druhé vrstvy. Jako druhou vrstvu použij nějakou dvousložkovou epoxidovou barvu na venkovní beton. Například Epoxyban, LAS nebo HET.
Tchán natíral venkovní beton na chatě a použil na to Betonex. Je to něco mezi penetračním nátěrem a barvou. A hlavně ta cena! Za 10 Kg epoxidové barvy dáš s přehledem i 2000 Kč. Zatímco 10 Kg Betonex stojí asi 600 Kč. Je vodou ředitelná. První vrstvu jsem rozředili asi 30% vody a použili jsme to jako první penetrační nátěr. Počkali jsem jednu noc na zaschnutí a pak jsem dali další venkovní vrstvu, kterou jsme ředili již jen 10% vody. Natírali jsme to už asi 4 roky zpět a doteď to vypadá jako nové. nevím ale jak je to s odstíny - tehdy byl na výběr pouze bílý a šedý. Epoxidové venkovní barvy na beton mají mnohem širší nabídku. Ale taky stojí až čtyřikrát tolik.
Máte někdo zkušenost s akrylátovými barvami?Našel jsem v porovnávači barev Barakryl na beton a je mnohem levnější než všechny ty epoxidy a vodou ředitelné barvy. Není u toho ale žádný popis. jediné co jsem našel, tak si někdo stěžoval, že je to dobré tak akorát do dílny. Ale nevydrží to kontakt s chemikáliemi, naftou apod. Myslíte si, že by akrylátový nátěr vydržel i ve venkovních podmínkách? Plocha je zastřešená, ale voda se tam dostane.
Ahoj, akrylátová barva se na zmíněné nátěry venkovních ploch vůbec nehodí. A nedoporučil bych je ani na vnitřní povrchy. Maximálně tak na stěny a fasády. Plochy, které jsou natřené těmito barvami, by neměli být vystavovány žádnému mechanickému namáhaní ani zatížení. Vyzkoušej se podívat po výrobci Knauf, velmi dobrý výběr a najdeš ho v každé prodejně. Například TS730 nebo TS710. A je naprosto jasné, že nebudeš používat tuto barvu přímo na povrch. Ten musí být vždy ošetřen penetračním nátěrem, ať už kvůli savosti povrchu a i lepší přilnavosti finální vrstvy. Jenom blázen bude natírat na čistý beton přímo epoxidovou směs.
Tady není moc nad čím přemýšlet. Jednoznačně epoxidovou dvousložkovou barvu, jak tady bylo už milionkrát zmíněno. A nejlepší poměr výkon versus cena má Epoxyban a Epolok LAS (Betoňák). Jako první vrstvu můžete použít například Ceresit, Cemix aj. Další už samotnou barvu. Pokud tomu moc nerozumíte, tak si nechejte poradit přímo v prodejně. I když jsem okrajově z oboru, tak si raději vždycky nechávám doporučit konkrétní značku a produkt. Nebo si můžete najmout i firmy, která to všechno vyřeší za Vás a i Vám to natře. Ale to už je dražší řešení.
Teď jsem se na to díval. Nejlepší mi vychází Epoxyban 4 Kg + 1 Kg za 1 066 Kč. Lze použít na garáže, venkovní plochy, schodiště, haly, sklady, bazény a venkovní betonové chodníky. Hmota je určená k vnitřním i venkovním nátěrům. Odolá i vyššímu mechanickému zatížení a úspěšně vzdoruje i ropným produktům. Průměrná spotřeba je 1 kg na 3,5 m2 při doporučené tloušťce 200 μm. V neposlední řadě jej lze použít i jako litou podlahovinu. Balení po 2,5 Kg, 5 kg nebo 20 Kg.
Udělal jsem děckám na zahradě menší hřiště a beton jsem natřel Epoxybanem. Je to už 5 let, děcka po tom běhají, jezdí a dávají tomu docela zabrat. Ale do dnešního dne drží a nikde se neloupe ani nikde není nijak opotřebovaná. Ale tuším, že jsem tam dával minimálně tři nebo čtyři vrstvy. Ale ona hodně rychle schne, takže to můžete přejet třeba ráno a rovnou i večer. Není třeba moc čekat. A jak tady někdo psal, že se musí čekat 5 měsíců na vytvrdnutí betonu, tak to já jsem nečekal. Jeden víkend jsem betonoval a hned druhý jsem natíral. Podklad jsem tam dal černý penetrační nátěr, ale po dvou vrstvách už nebyl viděl, Epoxyban to perfektně překryje.
Já mám perfektní zkušenost s výrobcem SPS. I po několika letech zátěže je barva na beton jako původní, navíc se velice dobře nanášela. Použil jsem jejich jednosložku na alkyd-polyuretanové bázi a jak píšu, spokojenost maximální. Dávají se klasické 2 vrstvy, stačí časový rozestup ráno a druhou večer, pak nechat aspoň ty dva dny před plnou zátěží vytvrdnout. Navíc cena je oproti epoxidu vynikající.
Tak díval jsem se na SPS Barva na betonovou podlahu 2,5l akrylát - alkyd-polyuretanovou od SPS dnes a 2,5l bratru 799 Kč. Podle technického listu je garantovaná sušina 52%. Tzn. zbytek je voda a/nebo VOC. Za litr v čisté sušině to je 799/0,52/2,5 = 612 Kč za litr sušiny, to jest toho co tam zůstane. Epoxyban 5 Kg plus pixla ředidla stálo 2000 a to jsem nebyl nejlevnější. To je 400 za kilo. Sušina je podle technického listu 95 plus minus 5%. Výhoda polyuretanu bude v trvalé pružnosti. V tenké vrstvě na betonu, zaplatitelné malým koncovým spotřebitelem to bude jedno. Si to přeberte.
Pane Zdeňku, počítáním obsahu sušiny nemůžete vyjádřit kvalitu nátěru. Každá nátěrová hmota má své specifické složení, požadované vlastnosti apod., tomu je přizpůsobena receptura. Osobně mam podstatně lepší zkušenost s jednosložkovými nátěrovými hmotami oproti dvousložkovému epoxidu z jednoho prostého důvodu - jednosložky jsou prodyšnější a netrpí zadržováním vodních par, které vedou k loupání nátěru. A to mluvím i o dobře izolovaných podlahách, u kterých by problém neměl nastat. Za sebe epoxid nedoporučuji.
Zdravím pánové. Taky chci natřít v garáži podlahu, podlaha je betonová cca 25 let stará, běžně opotřebená a špinavá, ne mastná. Jinak pěkně hladká. Zkoušel jsem hledat výše zmiňovaný Betonex 10L za 600,-Kč , to se mi nepodařilo. našel jsem cca balení 10 l za 1100,- Kč. U takhle staré vyzrále podlahy kolik cca naředit první nátěr, jako penetrační? A bude Betonex na takovou podlahu vůbec vhodný? Pokud máte lepší, popř. levnější řešení, uvítám jej. Děkuji
Zdravím, prosím čím natřít betonový obklad zídky (imitace kamene) takové ty skládané? Nelíbí se nám barva a ráda bych ji natřela na jinou. Děkuji
Ústí nad Labem
Cena: 2500 Kč
Žďár nad Sázavou
Cena: 4000 Kč
Mladá Boleslav
Cena: 1500 Kč
Praha-východ
Cena: 6000 Kč
Ústí nad Orlicí
Cena: 5900 Kč
Pardubice
Cena: 4790 Kč
Stavební Míchačky
Bazar Stavebních Míchaček
Diskuse, fórum, rady
Stavební materiály
Podle Značek Výrobců