Cementová malta - Nejlevnější v pytli nebo namíchat (poměr)?

Založit novou diskusi
Hlavní strana diskuse
Uživatel

Štefan Bláha

Sháním cementovou maltu a je mi celkem jedno jestli bude v pytli nebo jestli si ji namíchám. Potom je ale otázka jak a v jakém poměru? cementová malta se používá na spojování překladů a osazují se do ní stropní nosníky. Ve stavebninách, OBI i Baumax ji nemají. Nabízejí mi pouze vápenco-cementovou maltu a cementovou maltu nevedou. Ale přitom přímo výrobci překladů a stropních nosníků v technických listech uvádějí, že se může používat pouze cementová malta. Nevíte někdo kde ji mám tedy sehnat, pod jakým jménem se prodává? A pokud bych si ji měl připravit doma, tak jak a v jakém poměru míchat na tento účel? Pokud by to šlo oběma způsoby, tak prosím o nejlevnější.

Uživatel

Miloslav Stehlík

Obyčejnou cementovou maltu si můžete namíchat doma. Není to tak dávno, co se připravené směsi v pytlech nekupovali, ale vše jste si připravili přímo na stavbě. Smíchejte si písek + cement + plastifikátor + vodu a dostanete cementovou maltu. Poměr se vždy volí podle vašich požadavků a užití. Běžně se doporučuje cement vůči písku v poměru 1:3 až 1:6. Nebo si můžete koupit něco balené (například Unimat), přidáte do toho akorát písek a smícháte. Hotovo.

Uživatel

Roman Čepel

My jsme na stavbě používali vápenco-cementovou maltu. Míchali jsme si ji přímo na stavbě v míchačce. Míchačka o objemu 125 litrů = 25 Kg cementu + 25 Kg vápna + písek + voda.Používali jsme to všude. Vy to nemáte projektované? Pokud stojí u míchačky kdokoliv kdo má sebemenší zkušenost s mícháním, tak to nemůže pokazit ani když to míchá od oka.

Uživatel

Karel Horák

Připravte si v míchačce směs pro běžnou maltu. Tedy jemnozrnný písek s cementem, míchat to budete v poměru 6 dílů písku na 1 díl cementu. Takovýto poměr je vhodný pro běžné použití. Pokud budete míchat pro více namáhaná místa v konstrukci, tak poměr můžete upravit na 1:4 nebo 1:3. Všechno míchejte za stálého běhu míchačky a vodu přidávejte postupně dle odhadu. Malta musí být hustší než se míchá beton, nesmí protékat mezi cihlami nebo překlady. Pokud budete zdít z pórobetonových tvárnic, tak nepoužívejte uvedenou maltu. Zde se používají speciální jemnozrnné a tenkovrstvé tmely.

Uživatel

Jaroslav Bříza

Vždycky záleží na tom, co se chystáte zdít. Na každý účel je vhodná jiná malta. Na základové zdivo z kamene se míchá vápencová malta, kde se doporučuje na 1m3 písku použít 120 Kg vápna a 250 až 350 litrů vody. Na smíšené zdivo (cihelné a i kamenné) se běžně míchají stejné vápenné malty, kde se ale zvyšuje poměr vápna na cca 150 Kg zatímco ostatní množství jsou zachovány. Na více namáhané zdivo se používají malty s příměsí cementu, tzv. vápeno-cementové malty. Na 1m3 písku připadne 130 Kg vápna, 120 Kg cementu a 250 až 350 litrů vody. Na nejvíce namáhané zdivo se používají cementové malty. Jak je již zmiňováno, tak například na překlady nebo na nosníky. Na 1m3 písku připadně 250 až 450 Kg cementu a 250 až 350 litrů vody. Samozřejmě ve všech zmíněných kategoriích existují již připravené směsi v pytlích, které jsou dražší, ale šetří spoustu času.

Uživatel

Šimon Vopat

Dobrý den, taky se chystám pokládat stropy a potřebuji na to vhodnou cementovou maltu. Hledal jsem na internetu a samozřejmě jsem našel spousty materiálů v pytlích. Chápu, že nejdůležitější u cementových a vápencových malt je poměr cementu (vápna) vůči písku. A čím více cementu, tím kvalitnější. Ale nechápu, jak to mám podle názvu toho produktu nebo pytle poznat? Jak například poznám, že tato směs je vhodná na stropní nosníky? Je to nějak značené apod.? Děkuji za vysvětlení.

Uživatel

Petr Straka

To by mě velice zajímalo, kde jste takové malty viděl? Ať hledám jak hledám, tak je nenacházím. Největší výrobce směsí Ceresit má v nabídce cementové směsi na lepení obkladů, na zateplování a na sanaci betonu. Takže tady nic. Pokud se podívám na nějaké eshopy, které nabízejí více výrobců, tak vidím jenom Emaco S88C (sanace), Emaco R305 (tenkovrstvá, omítky), KVK (zdící a spárovací), Readymalt (ne namáhané konstrukce)... a výčet by mohl pokračovat do nekonečna. To opravdu neexistuje cementová směs v pytli, která by šla použít na namáhané části jako jsou stropy a podobně?

Uživatel

Pavel Chocholouš

Existují, musíte jenom hledat pořádně a na těch správných místech. Například Sakret ZM nebo kompletní nabídka od Cemix. Praktickou zkušenost s tím nemám, vyjma malt pod obklady a omítek si všechno mícháme sami.

Uživatel

Zdeněk Dudík

Připojím se s mým dotazem. O víkendu v sobotu jsme zdili příčku na stavbě, dům není uzavřen a ani zastřešen. A z neděle na pondělí nás překvapil mráz. Myslíte si, že to mohlo poškodit spojovací cementovou maltu? Sice měla okolo 32 hodin na zatvrdnutí, ale nejsme si jistý, za jak dlouho je zcela suchá (předpokládám, že hlavním problémem bude voda v maltě, kdy se vytvoří krystaly). Jak případně můžu poznat, že je to v pořádku nebo není? Na první pohled vše vypadá OK, na dotek taky bez problému.

Uživatel

David Vostrovský

Českých výrobků moc nenaleznete, ale dováží se k nám veliké množství vhodných směsí. Například australský Cement & lime, Quikrete, od výrobce Hanson produkt Sandcement Mortar (doporučuji) nebo pytlovaný německý CementMortar. Cena je dle výrobce a výroku, ale pytel 50 Kg by jste měl dostat okolo 150 Kč - 200 Kč.

Uživatel

Vladimír Mich

Ten mráz může být seriózní problém, v závislosti na tloušťce spáry malta schne 36 až 48 hodin. A dokonalé zatvrdnutí může trvat až týden. Rozhodně bych si zavolal někoho, kdo tomu rozumí nebo přímo toho, kdo vám to zdil. Ať se na to podívají podrobněji. Pokud je to jenom menší příčka, tak bych ji pro dobro duše strhl a postavil znovu.

Uživatel

Jakub Bohdanecký

Vyzkoušejte cementovou maltu Cemix 021. Používá se ke zdění obvodových zdí, nosných a výplňových zdí, příček a komínů. Lze použít na cihly, betonové bloky a i tvárnice. Nedoporučuje se používat na pórobeton, skleněné tvárnice a sádrové prvky.

Uživatel

Antonín Jiras

Koupili jsme starší chatu, která má ze zadní strany svah a po odkrytí zeminy jsem zjistil, že je stěna (železobeton) ve velmi špatném stavu. Vlhkost se dostala až k železným výztuhám. Již jsem to osekal a natřel antikorozní barvou. Máte typ na nějakou betonovou sanační směs, kterou bych na to mohl použít? Míchání v míchačce ne, protože toho potřebuji jen menší množství a navíc je to špatně dostupný pozemek.

Uživatel

Roman

Pro opravy betonových konstrukcí je vhodná pytlovaná Sika. Ta je přímo určena na opravy betonu a mostních konstrukcí. Takže doporučuji Sika.

Uživatel

Roman

Pro zdění je vhodný Weber 5mpa nebo pro více namáhané spoje Weber 10mpa.

Uživatel

Marek

Budu stavět malou chatku z heblu 3x3 metru. Můžu použít cementovou maltu?

Uživatel

Jiří

Řešíte tu nesmysly a nikdo tazateli neřekl, že cementová malta je pouhý BETON. Pokud chce tazatel pytlovanou cementovou maltu, ať si koupí cementový potěr (k dostání jemný a hrubý) a má hned cementovou maltu.

Reagovat na toto téma

Jméno
Text
Napište číslicí "třicet jedna":
Stavební Míchačky - www.StavebniMichacky.cz
2009 - 2024